Haber

60 bin liralık tesbih ve hediyelik eşya çalan ters mont hırsızları kamerada

DİYARBAKIR’da 4 hırsızlık zanlısı, yüzlerini kapatan ve montlarını ters giyen 4 zanlı, kepenkleri indirerek girdikleri atölyeden 60 bin TL değerindeki kehribar tesbih, gümüş ve bakır hediyelik eşya çaldı. Bu anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Olay, 22 Ocak günü saat 03.00 sıralarında Sur ilçesi Gazi Caddesi üzerinde bulunan tesbih atölyesinde meydana geldi. Karşılıklı montlarını giyip yüzlerini kapatan 4 hırsızlık zanlısı, atölyenin elektrikli kepenklerini kaldırdı. Şüphelilerden biri atölyeye girerken diğerleri nöbet tuttu. Zanlılar, 60 bin TL değerindeki kehribar tesbih ile gümüş ve bakır ziyafetleri çalarak kaçtı. İş yeri sahibi Abdulkadir Keyifli, sabah iş yerine geldiğinde hırsızlığı fark ederek durumu polise bildirdi. Güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen ekipler, kaçan zanlıları tespit edip yakalamak için çalışma başlattı.

Abdulkadir Memnun, maddi olarak büyük zarara uğradığını belirterek, “Dükkânımın önüne 4 kişi geldi. 60 bin TL civarında kehribar, tesbih ve kolye çaldılar. Biz de şikayetçi olduk. Şikayet üzerine polis geldi ve güvenlik kamerası görüntülerini alarak tespit edip eş anlamlılarını alacaklarını belirterek, “Güvenliğe de güveniyoruz. Bizim için büyük bir maddi kaybımız var. Birden fazla dükkanımız zarar gördü ve eserlerimiz zayi oldu. Yaklaşık 20 bin TL değerinde kehribar kolyeler, değerli tesbihler, antika testiler ve gümüş kemer çalındı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu