Haber

Ankara’da okul çıkışı dövülen öğrenci psikolojik destek aldı

Ankara’nın Mamak ilçesinde bir okulun 8. sınıf öğrencisi olan HMG, 28 Kasım günü okul çıkışı evine yürürken 2’si okuldan olmak üzere 3 kız öğrencinin saldırısına uğradı.

12 yaşındaki HMG, saçlarından çekilerek tekmelendi ve dövülerek yere yatırıldı.

Anne ve kızı şikayetçi oldu

Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen darp sahnesi öğrenciler arasında yaygınlaşınca HMG, annesi RG ​​ile birlikte darp ihbarını alarak polis merkezine giderek şikayetçi oldu.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, HMG’nin vurulduğu anlara ait görüntü de sosyal medyada paylaşıldı.

Psikolojik destek aldı

Bunun üzerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sosyal hizmet görevlileri bugün HMG’yi evinde ziyaret ederek manevi takviyede bulundu.

Öte yandan HMG’nin dövüldüğü anlara ait görüntünün öğrencilerin okulda olduğu WhatsApp kümelerinde de paylaşıldığı ortaya çıktı.

Her şey başka bir kızla bir konuşmayla başladı

HMG, 2 arkadaşının okul çıkışı gelip yurda birlikte gitmeyi teklif ettiğini belirterek, “Yürürken tartıştıkları 2 kız vardı; Onlarla konuştuğumda bize küfrettiler. Onu görmezden geldik ve yürümeye devam ettik; ‘Ben kardeşimi okuldan almaya gidiyorum’ dedim. Bir tanesinde arkadaşımın ceketi kalmıştı.

“Hepsi üzerime atladı”

Paltoyu almak için parka döndüğümde saçımdan tutup yere attılar. Yere düştüğünde ona tekme attım. Hepsi üzerime atladı ve bana vurdu. Ondan önce çok iyi arkadaştık. Biz onlara gidiyorduk, onlar bize geliyordu sonra böyle şeyler oldu. Görüntüyü WhatsApp’ta paylaştılar. Manzara her yerde.”dedim.

Okul müdürü bir şey yapamadı.

HMG, okul müdürüne şikayette bulunduğunu belirterek; Ancak olayın okul dışında olduğu gerekçesiyle herhangi bir işlem yapılmadığını ve okuldan kimsenin kendisiyle görüşmediğini söyledi.

“Video dayanılmazdı”

HMG, olaya karışan 5 kişinin olduğunu, 3 kişinin kendini vurduğunu, 1 kişinin ise fotoğraf çektiğini, obur kişinin onları tahrik etmeye çalıştığını iddia etti.

RG şirketinde anne “Videoyu gördük, dayanılmazdı. Hemen gidip şikayet ettik. Adli Tıp’tan rapor bekliyoruz. Kızımın psikolojisi bozuldu. Soruşturmanın bir an önce sonuçlandırılmasını ve cezalandırılmalarını istiyoruz.dedi.

karesi-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu