Haber

Başkan Güler’den amatör spor kulüplerine can simidi

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, spora ve sporculara büyük takviye yapıyor. Önder Güler’in göreve gelmesinin ardından amatör spor kulüplerine 15 milyon TL’den fazla nakdi ve ayni yardım yapıldı.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in spora ve sporcuya katkıları artarak devam ediyor. Özellikle Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ordu Büyükşehir Belediyesi, SporGüreş, tekvando, judo, satranç, boks, kick boks, işitme engelliler güreşi, bedensel engelliler yüzme, tekerlekli sandalye basketbolu, bedensel engelli tekvando gibi birçok branşta lisanslı sporcuları ile şehrin gençlerini spora yönlendirmektedir. yelken ve kano.

Başkan Güler amatör spor kulüplerini ağırladı

Tüm bunların yanı sıra ilde faaliyet gösteren amatör spor kulüplerini de ihmal etmeyen Lider Güler, bu kulüplerin sorunlarını dinlemekle kalmıyor, birebir ve nakdi yardımlarda da bulunuyor. Bu kapsamda Ordu’da faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri ile bir araya gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler burada kulüp yöneticilerinin talep ve önerilerini dinledi.

“15 milyon liranın üzerinde yardım”

Amatör spor kulüplerine yapılan yardımlara değinen Başkan Güler, “Göreve geldiğimizden bu yana amatör spor kulüplerine 15 milyon TL’den fazla nakdi ve ayni yardımda bulunduk.”

Spora ve sporcuya verdikleri desteğin bitmediğini ve bugün itibarıyla yeni yardımların aktarılmaya başlandığının müjdesini veren Başkan Güler, “Spora ve sporcuya çok değer veriyoruz. Birçok alanda önemli işlere imza attık. Ordu’da yaptığımız yatırımlarla 100’ün üzerinde yatırım yaptık.İlimizde denizi su sporlarıyla buluşturduk.İlimize çok önemli tesisler kazandırdık.Bunu yaparken amatör spor kulüplerimizi de hiç ihmal etmedik.12 milyon 892 kaynak sağladık. Bugüne kadar gıda, barınma, malzeme yardımı, yakacak desteği ve spor malzemeleri olmak üzere bin 560 TL yardım yapıldı. Şimdi 2 milyon 263 bin TL yeni yardımımız oldu. Yardımları kulüplerimizin hesaplarına yatırmaya başlayacağız. Böylece amatör kulüplerimize 15 milyon TL’nin üzerinde yardımda bulunduk” dedi.

Amatör spor kulübü temsilcileri de Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ettiler. – ORDU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu