Haber

“Çocuklar gülünce dünya güler”

Büyükşehir Belediyesi’nin Hatay Defne’de çadırkentin yanına yaptırdığı park ve oyun parkı, depremi yaşayan çocukların yüzünü güldürdü.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki büyük depremden büyük ölçüde etkilenen ve 6.4 büyüklüğündeki depremin merkezi olan Hatay’ın Defne ilçesinde yaraları sarmaya çalışıyor. İlçede çadırkent, sahra hastanesi ve kalıcı mutfak meclisi bulunan Büyükşehir, depremden en çok etkilenen çocukları da unutmuyor. Çocukların beyin sarsıntısının yarattığı travmayı atlatmalarına yardımcı olmak için çalışan Büyükşehir, çadırkentin yanına çocuklar için oyun alanı ve küçük bir futbol sahası kurdu. Çocuklarla parkta oyunlar oynayan, futbol oynayan Önder Büyükakın, “Çocuklar gülerse dünya güler. Bir çocuk gülerse bin keder dağılır. Bize umutla sarılan çocuklarımızı asla bırakmayacağız” dedi.

BÜYÜKAKIN: ÇOCUKLARLA ÇOCUK OLUYORUZ

Depremin ardından bölgeye ulaşan ve Hatay Defne’de görev başlatan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, çalışmaları koordine ederken depremzedelerle yakından ilgileniyor. Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu çadırkente yerleşen aileleri ziyaret ederek eksiklikleri ve ihtiyaçları ile yakından ilgilenen Önder Büyükakın, Kocaeli’nin yanı sıra Hatay’da da çocuklarla samimi diyaloglar kuruyor. Önder Büyükakın, acılarla kaplı bu bölgedeki çocukların yüzlerindeki gülümsemenin gelecek için umut verdiğini söyleyerek, “Bu bölgedeki çocuklarımızın yaşamlarının bir an önce normale dönmesi gerekiyor. Yaşadıkları psikolojik travmadan kurtulmaları gerekiyor. Bu yüzden bu oyun gruplarını kurduk. Hayatın işleyişi ile ilgili faaliyetler bir an önce normale dönmelidir. Burada oyun oynayan çocuklar bir süreliğine de olsa depremi ve acıyı unutuyor. Onlarla oyun oynayıp maç oynadığımızda çocukla çocuk oluyoruz” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

habermacka.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu