Haber

Doğada yüzyılın felaketinin izleri hala taze

Doğada yüzyılın felaketinin izleri hala taze

FBV yarış drone’una yansıyan görüntülerde, kilometrelerce uzunluktaki Çardak Fayı’nın dağı nasıl ikiye böldüğü bir kez daha ortaya çıktı.

KAHRAMANMARAŞ – Yüzyılın felaketi olarak nitelendirilen Kahramanmaraş depremlerinin yol açtığı doğal yaraların izleri hala taze.

6 Şubat’ta Pazarcık ve Elbistan’da meydana gelen iki büyük deprem, kentleri adeta yerle bir ederken, kırsal kesimde de büyük yıkıma neden oldu. Depremlerin üzerinden 3,5 ay geçmesine rağmen dağlarda ve tarlalarda oluşturduğu büyük çatlak ve yarıklar ilk günkü gibi duruyor. Depremin meydana geldiği Çardak Fayı’nın yüzeyde oluşturduğu manzara, afetin vahşi doğa üzerindeki etkisini bir kez daha gözler önüne serdi. Göksun ilçesinde amatör drone pilotu olan Bilal Işık, Çardak Fayı’nın geçtiği yerleri inceledi.

FBV yarış drone’una yansıyan görüntülerde, kilometrelerce uzunluktaki Çardak Fayı’nın dağı nasıl ikiye böldüğü bir kez daha ortaya çıktı. Fay sınırının geçtiği yerlerdeki yüzey kırılmaları ve dev çatlaklar da depremin izlerinin hala canlı olduğunun bir göstergesiydi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu