Haber

ESÇEVDER’den Geziler

ESKİŞEHİR (İGFA) – Eskişehir Çevre Derneği üyeleri ve yurt dışından gelen çevre aktivistleri, Pamukkale travertenleri üzerinde yürüyerek bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. daha sonra Kraliçe Clopatra’nın yüzdüğü Kutsal Şehir’deki antik havuzda yüzdü ve güzelleşti.

Aynı bölgede kırmızı suların aktığı bölgeyi ziyaret eden çevredeki dernek üyeleri ve aktivistler, daha önce ziyaret edilen Sapanca Gölü, Maşukiye ve Ormanya’ya hayran kaldıklarını ifade ettiler.

Pakistan’dan Narimaan Asim ve Fareha Falak, Tunus’tan Eskişehir Çevre Derneği Başkanı ve Mauna Baussaada Başkanı Sadık Yurtman yardımcısı Filiz Fatma Özkoç’a teşekkür etti.

ESÇEVDER’den yapılan açıklamada, “İklim krizinin tüm dünyayı etkilediği günümüzde Küresel analizde kriz küreseldir. Krizin temel nedeni küresel ölçekte iklim değişikliği ve buna neden olan doğanın tahribatıdır. doğayı korumak asli görevimiz olsun.Bu nedenle Çevre Derneği olarak üzerimize düşeni yapıyoruz.Eskişehir Çevre Derneği ( ESÇEVDER ) olarak bilinçli/bilinçsiz ağaç kesimi, su kaynaklarımızın ve derelerimizin özelleştirilmesi, adına yapılan işgaller. Hidro Elektrik Santrali (HES), nükleer santral ve kömür santrali yapım çalışmaları devam ediyor.Madenlerimizin vahşice yağmalanmasının, taş ocaklarının son derece keyfi ve bilim dışı plansız uygulamalarının ve ormanlık alanların tahribatının tüm dünyayı davet etmeye devam ettiğini gözlemliyoruz. iklim krizi.

Orman alanları ve tarım alanları, rant yaratma gayreti ve bilimsel olmayan tüm argümanları bünyesinde barındıran kelime anlamıyla planlama çalışmalarının kattığı hız ile yerlerini konut ve sanayi yapılarına bırakarak tüketilmeye devam ediyor. Eskişehir Çevre Derneği ( ESÇEVDER ) olarak tüm bireylere çevreye olan sevgi, saygı ve hoşgörü anlayışını benimseyerek geleceğe yaşanabilir bir Türkiye/Eskişehir bırakmak ve tüm insanımızın çevre bilincine ulaştırmak, çevre kirliliğini önlemek görevimizdir. çevreyi kirletmemek ve geri dönüştürmek, çevreyi kirletmemek ve kirletenleri uyarmak için tüm halkımızı uyarmak. Bunu bir misyon olarak görmeleri gerektiğini vurguluyoruz” dedi.

habermeric.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu