Yaşam

KO-MEK’ten 44 merkezde üst düzey hizmet

Yoğun talebe cevap veren KO-MEK, Uzunçiftlik kurs merkezini hizmete açtı. KO-MEK’in il genelindeki kurs merkezi sayısı 44’e yükseldi

Yıllardır halk eğitimine yaptığı hizmetlerle devlet üniversitesi unvanını alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mesleki ve Sanatsal Eğitim Kursları (KO-MEK), vatandaşların istekleri doğrultusunda yeni kurs merkezleri açmaya devam ediyor. 371 farklı branşta verdiği mesleki ve sanatsal eğitimlerle birçok vatandaşın meslek sahibi olmasını sağlayan KO-MEK, Kartepe bölgesinde yeni bir kurs merkezi ihtiyacının ortaya çıkması üzerine Uzunçiftlik’te kurs merkezi arayışlarına başladı. Kısa sürede bina temin ederek altyapı ve fiziki çalışmalarını tamamlayan KO-MEK, yeni kurs merkezinde eğitime başladı.

12 İLÇEDE 44 KURS MERKEZİ

12 ilçede 43 kurs merkezinde eğitimine devam eden KO-MEK, Uzunçiftlik kurs merkezinin açılışıyla birlikte kurs sayısını 44’e çıkardı. Aktif olarak 46.264 kursiyere eğitim veren KO-MEK, yoğun taleplere cevap verebilmek ve kursiyerlere daha nezih bir fiziki ortamda eğitim verebilmek için çalışmalarını sürdürmektedir. Fiziki altyapısı tamamlanan Uzunçiftlik KO-MEK Kurs Merkezi’nde kursiyerler sınıfları doldurmaya başladı.

KARTEPE’YE YENİ KURS MERKEZİ

KO-MEK Uzunçiftlik, merkezi konumu ve hızlı ulaşılabilirliği ile de dikkat çekiyor. KO-MEK Uzunçiftlik Kurs Merkezi, Emekevler, Sapanca Yolu Cd. No:55 D:51 Kartepe ve 0262 353 42 12 numaralı telefondan ulaşılarak bilgi alınabilir.

WWW.KOMEK.ORG’DAN ÖN KAYIT

Halk Üniversitesi KO-MEK bu eğitim döneminde sanat derslerinin yanı sıra istihdam kollarına da yük getirecek. KO-MEK eğitimlerinden ücretsiz olarak yararlanmak isteyen vatandaşlar, KO-MEK’in resmi internet sitesi www.komek.org üzerinden başvuru yapabilecek.

 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haberbaskil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu