Haber

Meksika’da 6 büyüklüğünde deprem

– Meksika’da 6 büyüklüğünde deprem

MEKSİKA CITY – Meksika’nın Guerrero eyaletinde 6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sarsıntı başkent Mexico City’de de hissedildi.

Meksika’da 6 büyüklüğündeki deprem paniğe neden oldu. Meksika Ulusal Sismoloji Servisi’nden yapılan açıklamada, Guerrero eyaletine bağlı Tucpan kentinin 22 kilometre güneyinde yerel saatle 08:31’de 6 büyüklüğünde deprem meydana geldiği ve 11 binden fazla artçı sarsıntının meydana geldiği bildirildi. depremden sonra meydana geldi. Depremin başkent Mexico City ile çevredeki Michoacan, Oaxaca ve Puebla eyaletleri ile Guerrero eyaletinde de hissedildiği belirtilirken, şu ana kadar herhangi bir hasar veya can kaybı tespit edilmedi.

Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, depremin ardından yaptığı açıklamada, sivil savunma ekiplerinin harekete geçtiğini ve olayla ilgili raporun yakında açıklanacağını söyledi.

Mexico City Belediye Başkanı Claudia Sheinbaum, kentte hissedilen depremin ardından kendilerine herhangi bir olumsuz bildirimde bulunulmadığını belirtti.

Öte yandan Meksika’nın Michoacan eyaleti açıklarında 19 Eylül’de 7,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi, depremde 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu