Haber

Niğde Valisi Mustafa Koç’tan 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı Mesajı

Niğde Valisi Mustafa Koç, 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla açıklama yaptı.

Vali Koç yaptığı açıklamada, kişilerin özel hayatlarına ve kişi hak ve özgürlüklerine saygıyı esas alarak tarafsızlıkla çalışan basının demokratik toplumların en değerli teminatlarından biri olduğunu belirtti.

Basının farklı görüş ve düşüncelerin dile getirilmesinde ve ortak yaşama kültürünün gelişmesinde önemli rol oynadığına dikkati çeken Koç, şunları kaydetti:

“Demokratik kültürümüzün ayrılmaz bir parçası olan basın kuruluşlarımızın doğru haberleri etik maliyetlerle, hukuka uygun, tarafsız, tarafsız bir şekilde yapması demokrasimiz ve gazetecilik mesleğinin saygınlığı açısından büyük önem taşımaktadır. Yerli ve milli basın kuruluşlarımız, ülkemizin birlik ve beraberliğine, devletimizin bekasına, milli iradeye ve demokrasimize gönülden bağlıdır. Darbe girişimine karşı sorumlu bir tavır sergileyerek milletten ve demokrasiden yana kararlı bir duruş sergilemiştir. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajını 15 Temmuz gecesi vatandaşlarımıza anında ve doğru bir şekilde ileterek hain darbe girişimine son vermiştir. Basınımızın bu basiretli tavrı takdire şayandır. Basında sansürün kaldırılmasının 115. yıl dönümünde sorumlu habercilik anlayışıyla görevlerini ifa eden tüm basın mensuplarımızın 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutluyor, çalışmalarınızda başarılar diliyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu