Haber

Tekirdağ Kimya Fabrikasında Çıkan Yangın 9 Saatte Söndürüldü

TEKİRDAĞ’ın Çerkezköy ilçesindeki kimya fabrikasında çıkan yangın 9 saatte söndürüldü. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, yangının elektrik kontağından çıkmış olabileceğini söyledi.

Çerkezköy Veliköy Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan belediye ile bir kimya fabrikasında dün saat 15.30 sıralarında yangın çıktı. Alevlerin kısa sürede tesisleri sardığı yangında gökyüzünü duman kapladı. İtfaiye ekipleri müdahale ederken, jandarma ekipleri de AFAD ekiplerinin de yönlendirildiği fabrika çevresinde önlem aldı. İstanbul’dan çağrılan 10 itfaiye ekibi çevre ilçelerden itfaiye ekiplerine katıldı. Yer yer patlamaların yaşandığı fabrikada çıkan yangın, çevredeki diğer tesislere de sıçradıktan 3 saat sonra kısmen kontrol altına alındı. Fabrikadaki söndürme çalışmaları yaklaşık 9 saat sürdü. Tamamen söndürülen fabrikada soğutma çalışmaları da yapıldı. AFAD ekipleri ayrıca fabrikada kimyasal kaçak kontrolü yaptı. Yangında tesis tamamen kullanılamaz hale geldi.

Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım bölgeye gelerek, yangını söndürme çalışmalarını takip etti. Araç içi temizlik malzemeleri ve kimyasal eserlerin fabrikada üretildiğini ifade eden Yıldırım, “Yangının çıkış nedeni hakkında net bir bilgimiz yok. Fabrika sahiplerinin de bu konuda net bir bilgisi yok. Tabii ki aerosol ürünler çabuk tutuşabilen ürünlerdir burada çok dikkatli çalışılmaktadır.Büyük ihtimalle elektrik yangınından kaynaklı bir sorun olabileceğinden bahsetmişlerdir.Ekipler incelemelerini sürdürmektedir.Olay çıktıktan sonra yapılacak inceleme ve incelemelerin ardından Tamamen söndürüldüğünde yangının çıkış nedeni ortaya çıkacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu