Haber

Türkiye yüzyılın felaketini yaşarken, İstanbul’un iki semtinde yapılan binaların fotoğrafları endişeleri artırdı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen iki deprem 10 ilde binlerce binanın yıkılmasına neden oldu. Arama kurtarma çalışmalarının 10’uncu gününde enkazdan hayata tutunan canlar çıkarılırken, yüzyılın felaketinde 35 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

UZMANLARIN GELDİĞİ İSTANBUL İDDİASI

Türkiye’yi sarsan depremin ardından değerlendirmelerde bulunan uzmanların çoğu, İstanbul’da beklenen sarsıntı olasılığının arttığına dikkat çekerken, internete düşen bir fotoğraf megakentin depreme ne kadar hazır olduğu konusunda soru işaretlerini gündeme getirdi.

BAĞCILAR’DAKİ BİNA FOTOĞRAFI GÜNDEM

İstanbul’un Bağcılar semtinde inşa edilen 3 katlı bir binanın üzerine 5 katlı bir apartman daha yapıldığı, hatta başka binaların da bu yapıya kaynaştığı görüldü. Binanın fotoğrafını sosyal medyada paylaşan çok sayıda kullanıcı, bu binanın yapımına nasıl izin verildiğine dair sorular sordu.

İSTANBUL SHAKE’E NE KADAR HAZIR?

Öte yandan Şişli ve bazı semtlerde yapılan binaların kolon ve kirişleri aşınmış, bina üstünde kaçak döşeme var, binalar plansız. Bu fotoğraflar olası bir depremde İstanbul’un büyük risk altında olduğunu ortaya koydu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu