Haber

Mehmet Büyükekşi: Yabancı kuralı haftaya açıklanacak

– Mehmet Büyükekşi: “Yabancı kural haftaya açıklanacak”

SAMSUN – Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, liglerde uygulanacak yabancı kuralını önümüzdeki hafta açıklayacaklarını söyledi.

Spor Toto 1. Lig’in şampiyonu Samsunspor, bugün yapılacak törenle kupanın sahibi olacak. Tören öncesi TFF Başkanı Mehmet Büyükekşi, Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım ile birlikte özel uçakla öğle saatlerinde Samsun Çarşamba Havalimanı’na geldi. Lider Büyükekşi, havalimanı çıkışında basın mensuplarına Samsunspor ve yabancı yönetimi hakkında açıklamalarda bulundu.

“Yabancı kuralı haftaya açıklanacak”

Önümüzdeki dönemde uygulanacak ‘yabancı kuralı’ndan bahseden Lider Büyükekşi, “Önümüzdeki yıl Süper Lig’de yabancı kuralının nasıl ele alınacağı konusunda çalışıyoruz. Önümüzdeki hafta inşallah açıklayacağız. Biz de tutuyoruz.” Kulüplerimizle toplantılar yapacağız. Yönetim kurulunda karar alıp kamuoyuna açıklayacağız.”

“Samsunspor’u tebrik ediyorum”

11 yıl sonra Süper Lig’e çıkan Samsunspor’u tebrik eden Büyükekşi, “Samsun’u tebrik ediyorum. 11 yıldır hasret vardı. Samsunspor yıllardır Süper Lig’de emeği geçen bir takım. Şimdi bu sene yine Samsunspor, bu fırsat Samsun’da” Bugün akşam kupasını vereceğiz. Bu bardağın bir özelliği daha var. 2023 Cumhuriyetimizin 100. yılıdır. Atatürk’ün 19 Mayıs’ta ilk milli mücadeleyi başlattığı Samsun olması dışında bir konu daha var. Türkiye budur. Aynı zamanda Futbol Federasyonu’nun 100. kuruluş yıldönümü. Hepsi bir araya geldi. Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs’ta buraya gelmesi ve Samsunspor’un 100. yılında Süper Lig’e yükselmesi kendisi için çok güzel bir tesadüf oldu. Başkanımızı, yönetim kurulumuzu, teknik direktörü ve futbolcularımızı ayrı ayrı tebrik ediyorum. İyi şanlar. Umarım Samsunspor seneye güzel bir mücadele ortaya koyar. Fair-play’de Süper Lig’e renk katacağını düşünüyorum” dedi.

Başkan Büyükekşi ve Yıldırım, Samsunspor’un tesislerini ziyaret etmek için havalimanından ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu