Haber

Putin’den Cumhurbaşkanı Erdoğan’a jest! kişisel olarak sunuldu

Kremlin Sözcüsü Dmitry Peskov, Rus haber ajansı TASS’a yaptığı açıklamada, Putin’in kendisi hakkındaki belgeseli Rusya’nın Soçi kentinde Erdoğan’a teslim ettiğini belirtti.

Erdoğan’la ilgili belgesel, TASS ve Rossiya-24 televizyon kanalının yapımcılığında Rus gazeteci ve TASS Haber Ajansı Genel Müdür Yardımcısı Mikhail Gusman tarafından hazırlandı.

Erdoğan’la daha önce 4 kez röportaj yapan Gusman’ın “Formula Vlasti” (Güç Formülü) adlı programı çerçevesinde hazırladığı belgeselde, Erdoğan’ın çocukluğundan bu yana hayatı, siyasetteki yükselişi, başarıları ve görev süresindeki hizmetleri anlatılıyor. İktidardaki dönemler bir önceki röportajdan kesitlerle birlikte anlatılıyor.

Ayrıca belgeselde, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yakın zamanda T.C. İletişim Başkanlığı işbirliğiyle Rusçaya çevrilen “Daha Adil Bir Dünya Mümkün” adlı kitabından değerli ifadelere yer verilerek Erdoğan’ın görüşlerine dikkat çekiliyor.

Rus devlet televizyonu Rossiya-24 kanalında yayınlanan belgesel, haziran ayında Türkiye’nin Moskova Büyükelçiliği’nde gösterildi.

Rus gazeteci Gusman, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın büyük bir siyasetçi olduğunu belirtti “Türkiye böyle bir lidere sahip olduğu için mutlu bir ülke. O sadece büyük bir siyasetçi değil, büyük bir kişilik, büyük bir karizma. Modern dünyayı anlayan, stratejik düşünce düzeyi çok yüksek bir siyasi analist. Bugün Erdoğan’ın lider rolü sadece Türkiye için değil, “Sadece Türkiye için değil, dünya için de son derece önemli.”Şu ifadeleri kullandı:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu